2009 m. sausio 11 d., sekmadienis

sekmadienio pamokėlė #7| Jūsų vaiko švaros įpročiai


Po konstruktyvių užpraeito sekmadienio pamokymų, kaip susitvarkyti su savo išrinktojo vaikais iš ankstesnių santuokų, žengiame toliau.

Taigi, įsivaizduokime, jog susilaukėte savo vaikų ir dabar pagrindinis jūsų rūpestis – kaip išauginti sveiką ir dorą sūnų ar dukrą.


Norėdamos jums padėti, pasitelkiame mūsų su sena pelargonija senolių palikimą, visų gyvenimo sričių vadovą, mūsų kelrodį ir geriausią patarėją – gausaus autorių kolektyvo parašytą ir 1958 m. Valstybinės politinės ir mokslinės literatūros leidykloje išleistą knygą Kolūkietės namų ūkis”.

Taigi pirmoji ir svarbiausia pamoka – kaip įdiegti vaikui švaros įpročius.

Pagal “KNŪ”, norėdami, kad vaikas pamėgtų švarą, visų pirma turite rodyti jam deramą pavyzdį. Daug atsakomybės čia tenka tiek mamytei, tiek tėveliui:

"Vyro darbiniai drabužiai turi būti pakabinti atskirai priemenėje ar kitoje tinkamoje vietoje. Grįžęs po darbo, jis privalo rasti dubenį vandens, muilą bei rankšluostį ir tuojau apsišvarinti. Jam turi būti paruošti ir švarūs baltiniai, nes švara atgaivina pavargusį kūną ir džiugiai nuteikia žmogų <…>

Jei vaikas vasarą kas vakarą matys tėtę pūškinantis netoli šulinio, nusirengusį iki juosmens, betaškantį purslus gaivaus vandens, motinai nereikės ypatingų pastangų išmokyti vaiką praustis prieš einant gulti. Jis matys taip darant tėtę, matys nuolat švarią ir taip pat kas vakarą besiprausiančią mamą ir pats noriai prausis. Motina pripratins vaikutį kiekvieną kartą plautis rankas prieš valgį ir apsaugos jį nuo užsikrėtimo kirmėlėmis, kurios taip pat dažnai mažylius labai vargina.

<…> tokiu atveju nereikės vaiko su dideliu vargu mokyti pamėgti švarą: jis tą pamėgimą bus, kaip sakoma, įčiulpęs su motinos pienu. <…> Taip sudaromi švaros įpročiai, kurie turi ne tik lemiamos reikšmės vaiko sveikatai, bet ir jo būdui.


Štai taip nesudėtingai pripratinsite savo atžalėlę švarintis. Tiesa, pasistenkite, kad vaikutis nuolat pastebėtų, kad skubate praustis, nes jei darysite tai slapčia, už uždarytų vonios kambario durų, bijomės, jog nepasieksite trokštamo rezultato, nes būtent didingas ‘gaivių vandens purslų’ vaizdinys turėtų labiausiai įstrigti vaikučio sąmonėje.

Kaip visada tikimės, jog patarimai buvo naudingi. Ateityje pasistengsime pasidalinti išmintimi, kaip pripratinti vaikučius prie darbo bei kaip su jais elgtis brendimo laikotarpiu. Arba kaip konservuoti agurkus ir kergti karves.

Komentarų nėra: